ПОРАДИ БАТЬКАМ

8 способів зробити дистанційне навчання цікавим

Останнім часом і учні, і вчителі стикаються з новими умовами навчання, які викликані епідемією COVID-19. Коли діти змушені пристосовуватися до дистанційного навчання, вони перестають отримувати задоволення від навчання. Ба більше, навіть переконати дитину виконувати домашні завдання може бути складно.

У деяких сім'ях ситуація ускладнюється тим, що батьки багато часу проводять на роботі, у них немає доступу до всіх технологій, необхідних для дистанційного навчання тощо. Згідно зі статистикою, кожна п'ята дитина залишається без нагляду до вечора, поки батьки не повернуться з роботи. Багато сімей не мають домашнього інтернету.

Однак навіть якщо батьки багато часу проводять на роботі, вони можуть допомогти дитині зробити дистанційне навчання цікавим. Наведемо декілька порад для учнів молодших, середніх і старших класів. Ці поради допоможуть дітям отримувати задоволення від навчання в умовах карантину.

Багато дітей вважають домашні завдання нудними або просто відчувають занепокоєння, коли батьки кажуть їм іти вчити уроки. Але це не означає, що всім дітям потрібна однакова мотивація. Коли йдеться про виконання домашніх завдань, враховуйте вік дитини.

Поради для молодших школярів

Маленьким дітям часто буває важко зосередитися на дистанційному навчанні й виконанні домашніх завдань: удома вони стикаються з безліччю відволікаючих чинників. Як їх подолати? Зробіть навчання схожим на гру.

1. Зробіть місце, де дитина вчить уроки, більш цікавим. Діти найчастіше вчать уроки у своїй кімнаті або в тій, де мають місце за столом. Але там дуже часто є багато речей, які відволікають дитину. Перед початком навчального року створіть для неї «місце для уроків» у тихій частині квартири. Маленькі діти будуть в захваті, якщо ви назвете це місце «замком для уроків». Головне, щоб це місце було добре освітлене. Забезпечте дитину необхідним приладдям, щоб їй не потрібно було залишати це місце, поки вона не вивчить уроки.

2. Засікайте час. Маленькі діти люблять усілякі змагання. Зробіть виконання домашнього завдання схожим на змагання. Наприклад, рахуйте, скільки слів дитина зможе правильно написати або скільки математичних прикладів розв'язати за 10 хвилин. Наступного дня запропонуйте малюкові «побити» власний рекорд. Якщо в дитини є брати або сестри, ви можете влаштувати змагання між ними.

3. Застосовуйте навчальні мобільні додатки. Додатки зроблять вивчення шкільних предметів (наприклад іноземних мов або математики) більш захопливим. Це буде особливо корисно у вивченні предметів, які важко даються дитині.

4. Використовуйте пісеньки й римування. В інтернеті можна знайти найрізноманітніші пісеньки й римування, за допомогою яких можна вивчити український чи англійський алфавіт, назви планет Сонячної системи, дні тижня, кольори веселки й багато інших речей, які школярі вивчають у молодших класах. Якщо ви не можете знайти пісеньку на будь-яку тему, можете самі скласти її разом з дитиною.

Поради для учнів середніх класів

У середніх класах діти стають більш самостійними і можуть виконувати домашні завдання самостійно або з однолітками. Завдання дорослих у цьому віці – надавати дитині невелику підтримку й допомагати навчатися дисципліновано.

5. Використовуйте метод «продуктивного часу». Він полягає в тому, що ви встановлюєте дитині таймер на певний час. На цей час вона повинна зосередитися на виконанні завдань. Коли встановлений час сплине, вона може зробити невелику перерву перед наступним «продуктивним» періодом. Після того як дитина виконає всі необхідні завдання, можна чимось її нагородити. Це теж добре мотивує учнів середніх класів.

6. Дозвольте дитині вчити уроки разом з друзями. Якщо дитині важко дається якийсь предмет, вона може вчити уроки разом з другом. Під час карантину це можна робити в режимі онлайн. Спільне виконання домашніх завдань зміцнює в дітей почуття товариськості. При цьому ви менше контролюєте дитину й можете зайнятися в цей час своїми справами.

7. Створіть дитині розпорядок. Якщо в дитини немає розпорядку, це може викликати у неї стрес. Визначте час, коли вона має щодня виконувати домашнє завдання. Крім цього, ви можете придумати певні ритуали. Наприклад, під час виконання уроків ви можете вмикати дитині музику, яка їй подобається. Також можете запропонувати дитині винагороду за добре виконану роботу (наприклад, це може бути невелике частування).

8. Зберігайте позитивний настрій. Дитина дивиться на вас і формує своє ставлення до навколишнього світу. Звертайте увагу на те, як ви ставитеся до виконання домашніх завдань. Якщо ви вважаєте домашні завдання необхідною рутинною роботою – імовірно, що дитина вважатиме так само. Ставтеся до домашніх завдань як до цікавого заняття, упродовж якого можна дізнатися щось нове.

/Files/images/dist/unnamed846.jpg

/Files/images/dist/unnamed (1).jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.