«З Україною в серці»

/Files/photogallery/1449/DSC_0833.JPG

6 грудня в Україні відзначається загальне професійне свято усіх українських військовослужбовців - День Збройних Сил України.
Це саме те свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього. Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.
З нагоди Дня Збройних сил України в школі відбувся фестиваль патріотичної пісні «З Україною в серці», в якому активну участь проявили всі учні нашої школи.
Учасники фестивалю прославляли доблесть і честь солдатів і офіцерів , які захищають нашу Батьківщину, любов материнську, мелодійну українську мову, рідну Україну.

НА ШЛЯХУ ДО ПЕРЕМОГИ…

Історію ж бо пишуть на столі.

Ми ж пишем кров’ю на своїй землі.

Ліна Костенко

Слова української поетеси сьогодні звучать, ніби пророчі..

Війна… Слово, від якого по тілі пробігають мурашки. … Не віриться, що ми сьогодні «відвойовуємо» нашу Неньку Україну у ворога. Не віриться, що на наші життя хтось зазіхнув…Просто не віриться.. Щохвилини наші брати і сестри, батьки і друзі захищають нас від ворожих рук… Від початку бойових дій на Сході України пройшло чимало часу… Щодня військові батальйони поповнюються новими патріотами, яких по праву можна назвати Героями! Кожен українець усіма силами намагається підтримати військових, які сміливо дивляться в очі нападникам.

За ініціативи учнів Тростянецької СЗШ І-ІІІ ступенів №2 часто організовуються різноманітні акції , уроки-мужності, пам`яті, на яких вшановується вічна пам'ять тих, хто віддав власне життя за наше світле сьогодення. Для кожного слово «підтримка» звучить по-різному: для одного це матеріальна допомога, а для іншого тепла розмова. Наші школярі вирішили підтримати військових щирими словами, які лунають із серця кожного. Словами вдячності, підтримки та віри у перемогу. Ми взяли активну участь у Всеукраїнській акції «Напиши лист воїну-визволителю». Усі листи були написані від душі, з кожним прочитаним словом з очей капала гірка сльоза, а малюнки оживали… Учениця 2-го класу нашої школи Задверняк Даша отримала лист-відповідь з фронту.

Вчитель історії, Маснюк Світлана Олександрівна, підготувала урок-пам»яті «Героям України присвячується». Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять усіх загиблих у цій безглуздій війні. Учні вклали свою душу у цей захід. Із глибини серця звучали зворушливі вірші, кожне сказане слово закарбовувалось у душі навіки.

У школах району діє естафета Пам’яті і Миру «Героям Слава!», у якій наша школа взяла активну участь. У ході естафети ми перейняли свічу Пам’яті і Миру від учнів НВК «СЗШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія». Священний вогонь, який символізує невмирущі серця наших Героїв, на загальношкільній лінійці 14 листопада ми урочисто передали Летківській СЗШ І-ІІІ ступенів.

Сьогодні неможливо знайти людину, яка б не переймалася долею військових на фронті. Неодноразово волонтерами нашого містечка у зону антитерористичної операції передавалися продукти харчування, одяг та листи від нашої шкільної родини.

Педагогічним колективом та обслуговуючим персоналом школи було зібрано кошти у розмірі 4120 гривень на підтримку української армії.

Спільними силами батьків , працівників та учнів школи було прийнято участь в акції «Чарівний клубочок-у теплий носочок». 14 листопада нами передано на Схід України теплі речі (шкарпетки, рукавиці, шапки, светри, теплу спідню білизну, штани, ковдри, теплий верхній одяг, взуття), листи із словами підтримки та вдячності, продукти харчування та українські пироги й домашнє печиво.

Це найменше, що ми можемо зробити для тих, хто готовий віддати власне життя заради нашої свободи, за наше життя, за синє небо і жовте колосся.

Давайте разом допомагати нашим Героям у такий важкий час. Єднаймося усім миром і родом у святому ореолі рідної Неньки України!

Хочеться закінчити словами Василя Симоненка :

Народ мій є! Народ мій завжди буде!

Ніхто не перекреслить мій народ!

Пощезнуть всі перевертні й приблуди

І орди завойовників-заброд!

Слава Україна! Героям Слава!

Педагог-організатор Тростянецької СЗШ І-ІІІ ступенів №2, Римар Олена/Files/images/DSC_0070.jpg

ВЕЛИКИЙ ПАТРІОТИЗМ У МАЛЕНЬКИХ СЕРЦЯХ

З початком 2015 року бойові дії на Сході України розгорілися ще більшим вогнем. Щодня війна намагається охопити все більше і більше українців…. Іскри любові до Неньки України у серцях учнів Тростянецької СЗШ І-ІІІ ступенів №2 перетворилися у величезне вогнище.

З початком нового року ще активніше розгорнувся волонтерський рух. За ініціативи учениці 6 класу Когут Катерини було організовано та проведено акцію «Хвиля доброти». Ми збирали кошти для Боровика Миколи Олексійовича, жителя села Козинці, який отримав важке поранення руки під час бойових дій у зоні АТО.

Перший внесок зробила сама ініціаторка. Вона віддала усі кошти,зібрані під час Новорічних свят (а це аж 201 гривня 60 копійок), та великий пакунок із солодощами.

30 січня до нас у гості завітав Микола Олексійович. Діти, не стримуючи сльози на очах, висловлювали найщиріші слова подяки, які линули із самого серця, та вручили матеріальну допомогу в розмірі 3100 гривень на лікування. Ми мали змогу потримати в руках справжній скарб, який отримують лише найсміливіші воїни та найбільші патріоти: Нагрудний знак «За військову доблесть» та Пам’ятний орден «Солдатська слава». Погляд у далечінь, тихі слова, дитяча сором’язливість і велика любов до Батьківщини – так можна описати нашого Героя, який не побоявся подивитись в очі ворогу.

Ми завжди пам’ятаємо про тих, хто сьогодні стоїть за захисті нашої країни. Протягом грудня 2014 року та січня 2015 року учні нашої школи виготовляли маскувальні сітки. Кожна стрічка була зав’язана із любов’ю та вірою у військових. П’ятикласники навіть співали «Гімн України, цим самим пророкуючи перемогу Україні.

31 січня маскувальні сітки, солодощі, обереги, малюнки й листи та синьо-жовтий стяг було передано у батальйон артилеристів біля міста Краснознаменка.

Це найменше, що ми можемо сьогодні зробити для України.

Усі думки, бажання, мрії про якнайшвидше завершення війни наші діти виливають у поетичних рядках.

До українців

За синєє небо, за жовте колосся

Ми йдемо до тебе, ні, ми не здамося!

Єднаймося, люде, в єдину родину,

Аби зберегти рідну неньку – Вкраїну

Зберемо в кулак справедливість і волю,

Просвітимо шлях наш й печальную долю.

За рідную стежку й щасливу країну

Борімося, браття, постійно, без спину.

Настане тоді для усіх патріотів

Щасливе майбутнє,без воєн, скорботи.

Тож скажем сміливо, що ми – українці,

Любов до Вітчизни у кожнім горить!

Наповнимо славою край свій по вінця -

Ми жили, живемо і будемо жить!

/Files/images/Vd0cF1QjlmE.jpg
Колесник Світлана, випускниця 2016
Римар Олена, педагог-організатор

Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу підростаючого покоління, головною метою якого є набуття молодими громадянами соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, інтелектуальної, правової, трудової, екологічної культури.

Здійснення системного національно-патріотичного виховання є однією з головних складових національної безпеки України.

Національно-патріотичне виховання формується на прикладах історії становлення Української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту.

«Ми патріоти України»


Цікаві, змістовні заходи патріотичного спрямування проведено до визначних дат, а саме: Дня миру, Дня партизанської слави, Дня козацтва, Дня захисника України.

22 вересня відбулось загальношкільне свято - військово-патріотична гра «Ми патріоти України» для учнів 1-11 класів. Учні школи мали змогу випробувати свої сили, проявити свої фізичні та інтелектуальні якості в таких конкурсах: історична вікторина, медична допомога, туристична переправа, смуга цивільного захисту, розкладання палатки, розпалювання вогнища, конкурс патріотичної пісні та малюнка на асфальті … Свято закінчилось смачною партизанською кашею.

13 жовтня до Дня захисника України учні 9-11 класів ближче познайомились з життям та побутом українських козаків, героїв УПА та згадали захисників України через призму століть і сучасності на уроці мужності «Козаки не писали своєї історії, вона вся в думах і піснях народних».

Гра подорож в країну знань «Козацькому роду нема переводу» для учнів 1-4 класів запам’яталась як цікава, весела подорож в минуле. Хлопчики початкових класів демонстрували козацьку відвагу, спритність, витривалість та кмітливість.

Патріотизм, героїзм нашого народу у всі часи був прикладом для наслідування .

Патріотизм, героїзм нашого народу і сьогодні залишається прикладом для майбутніх поколінь.

Окреслюючи перспективи майбутнього, ми повинні вдивлятися в минуле, черпати з нього той безцінний скарб, який не дасть загубити головне, розчинитися серед дрібних проблем.

Тож не дамо загинути, зів’янути, забути що ми Українського роду!/Files/photogallery/1420/DSC_0771.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.